A może sam działasz na własną szkodę?

Absolutystyczne żądania mogą zatem zmierzać co najmniej w trzech głównych kierunkach: przeszkody nie mogą mi się przydarzyć,
powinienem umieć im przeciwdziałać i radzić sobie z nimi, inni ludzie muszą mi pomóc je powstrzymać lub przezwyciężyć.
Te trzy autodestrukcyjne postawy prowadzą kolejno do tragi- zowania z powodu przeszkód, do obwiniania siebie i do oskarżania innych. Są to trzy absolutystyczne, dogmatyczne przymusy. Gdy przy udziale tych przesadnych wymagań wzbudzasz w sobie lęk, zgnębienie i złość, prawdopodobnie uważasz, że absolutnie nie możesz się zadręczać, więc zadręczasz się samoudręczeniem. Piękna sytuacja – ale na szczęście możesz ją zmienić i zrekonstruować. Nie twierdzę, że wszystkie możliwe zaburzenia emocjonalne są wywołane przesadnymi żądaniami, wymaganiami i przymusami. Niektóre mogą być skutkiem różnego rodzaju zakłóceń równowagi neurofizjologicznej lub biochemicznej, jak zaburzenia hormonalne, niedobory neuroprzekaźników, anomalie układu nerwowego, alergie pokarmowe, hipoglikemia i inne stany organizmu.

Witam, mam na imię Jolanta i za pomocą tego bloga chciałabym Wam przekazać jak bardzo ważnym zjawiskiem jest edukacja. Mam nadzieję, że wiedza, którą dostaniecie, pomoże wam z rozwojem waszej kariery!
error: Content is protected !!