Coraz mniejsze różnice

Rozwój dróg komunikacyjnych, rozwój środków łączności i elektryfikacja sprawiają, że różnice między miastem a wsią zaczynają coraz bardziej zanikać. Współczesna wieś polska coraz mniej przypomina klasyczny obraz wsi, jaki znamy z lektury dawnych książek. Rolnictwo używa coraz więcej maszyn, energia elektryczna umożliwia codzienny odbiór informacji (radio, telewizja), prasa i książki docierają wszędzie, rozwija się na wsi życie kulturalne — wszystko to sprawia, że i wymagania mieszkańców .rosną coraz bardziej.
Ludzie na wsi chcą żyć coraz lepiej, wygodniej, kulturalniej — budują domy kultury, kluby młodzieżowe, stadiony sportowe, szkoły itp. Jeśli chodzi o urządzenia sanitarno-higieniczńe — specyfika wsi sprawia, że rozwiązanie sposobu zaopatrywania w wodę lub usuwania nieczystości na wzór miejski nie zawsze jest możliwe do zastosowania. W większości wypadków wieś musi korzystać z urządzeń indywidualnych, a nie centralnych. Toteż wymagania, jakie stawiamy urządzeniom sanitarnym na wsi ze zdrowotnego punktu widzenia są zupełnie specjalne.

Witam, mam na imię Jolanta i za pomocą tego bloga chciałabym Wam przekazać jak bardzo ważnym zjawiskiem jest edukacja. Mam nadzieję, że wiedza, którą dostaniecie, pomoże wam z rozwojem waszej kariery!
error: Content is protected !!