Nierealistyczne i na ogół mało efektywne metody radzenia sobie z uczuciami i zachowaniami

Jeśli mocno wierzysz w jakieś idealistyczne filozofie, mogą one wywierać efekt placebo, łagodząc lęk i zgnębienie, dlatego że w nie wierzysz, a nie dlatego, że mają rzeczywistą moc. Możesz zatem wierzyć, że Bóg albo los się tobą osobiście interesuje i dba
ciebie. Albo że pomagają ci jakieś talizmany, czary, zaklęcia lub przewodnicy duchowi. Albo że jakiś rodzaj rytuału lub magiczna formuła przyniesie ci ulgę. Możesz także wierzyć, że choć problemy w życiu doczesnym rzeczywiście są ciężkie, jednak na pewno znajdzie się dla nich rozwiązanie w życiu pozagrobowym. Możesz wyznawać innej jeszcze superoptymistyczne filozofie oparte na wierze, a nie na faktach – i one mogą ci pomagać. Żaden z tych typów przekonań nie jest realistyczny – osadzony w kontekście świata fizycznego – a wszystkie polegają przede wszystkim na wierze w siły nadprzyrodzone, którą możesz wyznawać, ale nie możesz udowodnić jej prawdziwości ani poprzeć jej faktami. Mimo to możesz wybrać wyznawanie tych przekonań dopóki będziesz w nie głęboko wierzył, będą ci one pomagać. Poglądy te nie są jednak potwierdzone faktami i dlatego wiara bywa często krucha. Lepiej przyswoić sobie silniejsze i bardziej realistyczne postawy, o których powiem w tym i w następnym rozdziale.

Witam, mam na imię Jolanta i za pomocą tego bloga chciałabym Wam przekazać jak bardzo ważnym zjawiskiem jest edukacja. Mam nadzieję, że wiedza, którą dostaniecie, pomoże wam z rozwojem waszej kariery!
error: Content is protected !!