PATOLOGIA ŻYCIA SEKSUALNEGO

W zakresie zachowania seksualnego człowieka zachodzi bardzo duża różnorodność. Badania ankietowe przeprowadzone przez amerykańskiego badacza Alfreda Kinsey’a, które dostarczyły naukowych podstaw do oceny wychowania seksualnego w społeczeństwie amerykańskim, wykazały równocześnie, że właściwie trudno jest mówić o prawidłowościach zachowania seksualnego. Wielu ludzi zupełnie normalnych w pewnych okresach swego życia zachowywało się tak, że można by ich uważać za dotkniętych zboczeniem.
Zachowanie seksualne, które nie mieści się w przyjętych w danej cywilizacji normach obyczajowych, nosi nazwę perwersji, zboczenia lub dewiacji. Badaniem takiego zachowania zajmuje się psychiatria i seksuologia, a ludzie cierpiący na dewiacje powinni być traktowani tak jak ludzie chorzy psychicznie. Ze względów społecznych możemy dzielić dewiacje na społecznie szkodliwe i spółecznie obojętne. Oczywiście te drugie mogą być źródłem kłopotów dla osoby dotkniętej — nie stanowią jednak zagrożenia dla innych osób.

Witam, mam na imię Jolanta i za pomocą tego bloga chciałabym Wam przekazać jak bardzo ważnym zjawiskiem jest edukacja. Mam nadzieję, że wiedza, którą dostaniecie, pomoże wam z rozwojem waszej kariery!
error: Content is protected !!