Urzeczywistnianie decyzji o zmianie tego, co się da zmienić

Załóżmy, że przeczytałeś książkę do tego miejsca i w dużym stopniu – niekoniecznie w całości – się z nią zgadzasz. Chcesz poczuć się lepiej, gdy dręczy cię lęk, zgnębienie i złość, jak również traktujesz poważnie mój najważniejszy przekaz: chcesz być psychicznie zdrowszy i odporniejszy, aby się nie załamywać nawet wobec wyjątkowo ciężkich przeciwności. Decydujesz się więc wykorzystać – nie tylko dokładnie zrozumieć, ale również czynnie praktykować – techniki autoterapii według REBT. Świetnie! Ale co teraz? Jak wytrwale wprowadzać w życie zorientowaną behawioralnie trzecią zasadę REBT? Nie ma innego sposobu, jak pracować i ćwiczyć – tak, pracować i ćwiczyć – aby zmienić to, co się da zmienić w irracjonalnym myśleniu, dysfunkcjonalnych emocjach i destrukcyjnych zachowaniach.
A zatem? Trzeba sobie powiedzieć: Nie będzie łatwo! Dość łatwo jest zrozumieć, na czym polega zadręczanie się emocjami, nauczyć się REBT i odnieść jej zasady do swojej sytuacji oraz uznać, że myśląc i postępując inaczej, najprawdopodobniej się zmienisz. Przekonanie i wiedza nie są jednak jeszcze działaniem, ale dopiero jego preludium. Aby się zmienić, musisz wziąć się do roboty. Działaj więc!

Witam, mam na imię Jolanta i za pomocą tego bloga chciałabym Wam przekazać jak bardzo ważnym zjawiskiem jest edukacja. Mam nadzieję, że wiedza, którą dostaniecie, pomoże wam z rozwojem waszej kariery!
error: Content is protected !!